اثر رابرت کیویوساکی یکی از کتب موفقیت و مالی بسیار معروف است. این کتاب در قالب یک کتاب خاطره نوشته شده است و داستان زندگی نویسنده را به عنوان یک کودک و نوجوان که دو پدر داشته است، روایت می‌کند. یک پدر واقعی (پدر فقیر) و یک مشاور مالی (پدر ثروت‌آفرین).در این کتاب، نویسنده به مقایسه بین دو نگرش مختلف نسبت به پول و مالیات می‌پردازد. پدر واقعی او یک مرد متوسط بود که برای یک شرکت کار می‌کرد و معمولاً نگرشی منفی نسبت به پول و ریسک‌پذیری داشت. از سوی دیگر، پدر مشاور مالی او (پدر ثروت‌آفرین) دیدگاهی متفاوت داشت و اهمیت سرمایه‌گذاری، تعلیمات مالی و کارآفرینی را تاکید می‌کرد. در این مقاله از قله با این کتاب بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.

معرفی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

مفهوم‌های اساسی کتاب شامل موارد زیر می‌شود
    اهمیت آموزشات مالی: نویسنده به اهمیت آموزشات مالی و یادگیری اصول پول‌دار شدن از پدر مشاور مالی خود می‌پردازد.
    دیدگاه نسبت به پول: کیویوساکی تشویق می‌کند که از دیدگاه پول به عنوان ابزاری برای خلق ثروت و فرصت‌ها به جای دیدگاه نفرت‌آمیز نسبت به پول استفاده کنیم.
    سرمایه‌گذاری: نویسنده به اهمیت سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی مانند املاک، سهام، و کسب و کارهای خودمختار اشاره می‌کند.
    کارآفرینی: این کتاب از خودآگاهی و کارآفرینی به عنوان راه‌هایی برای خلق درآمد و ثروت مطرح می‌کند.
"پدر ثروت‌آفرین من، پدر فقیر" یک کتاب موفقیت و مالی بسیار محبوب است که مفاهیم اساسی مالی و نگرش به پول را به شیوه‌ای ساده و قابل درک توضیح می‌دهد. این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا نگرشتان نسبت به پول و مالیات را تغییر دهید و به سوی ثروت‌آفرینی حرکت کنید.
کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر نقطه شروعی برای تمام کسانی می باشد که به دنبال به دست آوردن کنترل آینده ی مالی خود می باشند.
رابرت کیوساکى مى‌گوید: من دو تا پدر داشتم، یکى ثروتمند و دیگرى فقیر. یکى پروفسور، با تحصیلات بالا و باهوش بود. او تحصیلات چهار ساله‌ى لیسانس را در طول کمتر از 2 سال به اتمام رسانده و سپس با بورسیه‌ى تحصیلى به دانشگاه استنفورد شیکاگو و دانشگاه نورثوسترن رفت، تا تحصیلات عالیه‌ى خود را ادامه بدهد. پدر دیگرم حتى کلاس هشتم را هم تمام نکرد.
هر دوى آن‌ها در حرفه‌ى خود موفق بودند و به سختى در تمام طول زندگیشان کار مى‌کردند و درآمد بالایى داشتند. ولى یکى از آن‌ها در تمام طول عمر خودش با مشکلات مالى دست به گریبان بود و دیگرى، یکى از ثروتمندترین مردان هاوایى به شمار مى‌رفت. یکى بعد از مرگش ده‌ها میلیون دلار براى خانواده‌اش و مؤسسات خیریه به جا گذاشت و آن دیگرى فقط صورت‌حساب‌هایى که باید پرداخت مى‌شد از خود به جاى گذاشت.
آن‌ها هر دو قوى، پرجذبه و بانفوذ بودند. هر دو به من توصیه و اندرز مى‌دادند، ولى توصیه‌هاى آن‌ها متفاوت بود. هر دو با قاطعیت تأکید بر کسب دانش داشتند، ولى مواردى که آن‌ها به من معرفى مى‌کردند، متفاوت بود. اگر من فقط یک پدر داشتم، مجبور بودم که پیشنهادهاى او را یا قبول و یا رد کنم. داشتن دو پدر، که هر دو به من پند و اندرز مى‌دادند، من را قادر نمود از بین آن توصیه‌ها که فرق نمایانى در آن‌ها دیده مى‌شد، یکى را انتخاب کنم. آرى یکى ثروتمند و یکى فقیر.
به جاى این که فقط یکى از آن‌ها را قبول یا رد نمایم، تصمیم گرفتم که بیشتر بیندیشم، مقایسه و سپس روشى را براى خود انتخاب کنم.

کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر به شما خواهد گفت:
- رد کردن این نظریه که برای ثروتمند شدن احتیاج به درآمد بالایی داریم.
- رد کردن این عقیده که خانه ی شما یک دارایی می باشد.
- کتاب پدر ثروتمند پدر فقیر به شما یاد می دهد که برای موفقیت مالی آینده ی فرزندانتان چه مواردی در مورد پول به آن ها یاد بدهید.
- تفسیر واقعی یک دارایی و یک بدهی و تعهد. همچنین کتاب پدر ثروتمند پدر فقیر به والدین نشان می دهد که چرا نمی توانند به سیستم مدرسه، برای آموزش فرزندانشان در مورد پول متکی باشند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
مقدمه
پدر فقیر، پدر ثروتمند
فصل اول: پدر ثروتمند، پدر فقیر
فصل دوم: درس اول/ ثروتمند براى پول کار نمى‏ کند
فصل سوم: درس دوم/ چرا درآمد مالى تدریس مى ‏شود؟
فصل چهارم: درس سوم/ کار خودتان را داشته باشید
فصل پنجم: درس چهارم/ تاریخچه‏ ى مالیات‏ ها و قدرت شرکت‏ ها و مؤسسات
فصل ششم: درس پنجم/ ثروتمند پول ابداع مى‏ کند
فصل هفتم: درس ششم/ براى یادگیرى کار کنید، اما براى پول کار نکنید
مراحل اولیه
فصل هشتم: غلبه کردن بر موانع
فصل نهم: آماده به کار شدن
فصل دهم: هنوز بیشتر مى‏ خواهید؟
سخن آخر
یک کارى انجام بدهید!
در مورد نویسندگان

منبع : کتابراه
دوچرخه‌سواری در کوهستان، علاوه بر ارزش ورزشی و تفریحی، تجربه‌ای است که عشق به طبیعت و ماجراجویی را با هم ترکیب می‌کند. در این سبک دوچرخه‌سواری، از جمالات طبیعت بکر و مناظر خیره‌کننده برخوردار شده و با چالش‌های مختلف مسیر و تنوع زمین‌شناسی آشنا می‌شوید. این فعالیت نیازمند آماده‌سازی فنی و فیزیکی است و از مسیرهای متنوعی از جاده‌های خاکی تا مسیرهای تکنیکی و زیبای تریل‌های کوهستانی...
به دنبال رسیدن به تناسب اندام می‌گردید؟ ورزش‌ها یک راه موثر و جذاب برای دست‌یابی به این هدف هستند. از تمرینات تناسبی ساده تا ورزش‌های پرانرژی، هر کدام می‌توانند به شما کمک کنند تا به آرزوی تناسب اندامتان برسید. تمرینات کاردیووازی برای سوختن چربی: از دویدن تا شنا، تمرینات مقاومتی برای ساخت عضلات: از آرم‌کرل تا حرکات وزنه‌ای، ورزش‌های گروهی برای انگیزه بیشتر: از زومبا تا بوکسینگ،...
در دنیای کوهنوردی، هر صعودی چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و برای دستیابی به موفقیت، نیازمند آمادگی فیزیکی، مهارت‌های فنی، برنامه‌ریزی دقیق و همچنین هم‌تیمی و مدیریت ریسک مناسب هستیم. از زیرموضوع‌های مهم در این راستا می‌توان به آمادگی فیزیکی، مسئولیت پذیری، و ارتباطات دقیق اشاره کرد که هر کدام نقش بسیار مهمی در موفقیت یک صعود کوهنوردی ایفا می‌کنند. در این مقاله از قله، به ب...
کلیه حقوق سایت متعلق به قله می باشد
2019-2024